Naše deti

Oni vlastne nie sú už poväčšinou ani deti – my ich tak ale stále vidíme, kým nedokončia vysokú školu. Tie, čo sú plnoleté už bývajú po skupinkách spolu na byte, a dochádzajú do školy. Niektoré, tie mladšie ešte študujú v internátnych školách, keďže nemajú rodičov, ktorí by im chceli alebo mohli zabezpečiť prostredie na to, aby sa mohli nerušene učiť. Niektoré sú v domácom prostredí u príbuzných – u strýkov a tiet, ktorí sa nad nimi zľutovali a nechali ich u seba bývať. Tímto deťom platíme iba školu do ktorej dochádzajú. Niektoré sponzorov majú a iné nie. Ak sa rozhodnete podporiť konkrétne dieťa, vaše peniaze idú priamo jemu- na jeho školu a jeho potreby. Ak sa rozhodnete podporiť menšou sumou našu organizáciu, peniaze idú na deti, ktoré sponzorov nemajú.

Deti, ktoré potrebujú Vašu pomoc

Benisha Tamang, 6 rokov, končí škôlku a pôjde do prvej triedy. Hľadá sponzora na svoje štúdium. Býva s maminkou, ktorá je veľmi chudobná v malej chajdičke.

Dolma Tamang, 17 rokov, končí 12. triedu, otec ich opustil, býva s chudobnou mamou v malej tmavej izbietke vedľa Oisang a Pembu (sú susedia) a hľadá sponzora na ďalšie štúdium.

Pemba Tamang, 16 rokov, končí 10.triedu, otec ich opustil, býva so sestrou Oisang a mamou v malej tmavej izbietke a hľadá sponzora na ďalšie štúdium

Oisang Tamang, 20 rokov, skončila strednú a túži študovať medicínu, na čo sa už roky pripravuje. Býva s bratom Pembom a mamou v malej tmavej izbietke, otec ich už dávno opustil. Hľadá viacerých sponzorov na finančne náročné štúdium medicíny

Sujit Nepali, 18 rokov, končí 12.tu triedu, býva sám v dome po otcovi a hľadá sponzora na ďalšie štúdium

Bishant Tamang, 18. rokov, končí 10.triedu, mama mu zomrela keď mal 2 roky, otec ich opustil, teraz býva v podnájme a hľadá sponzora na ďalšie štúdium

Pemba Sherpa, 18 rokov, končí prvý ročník na vysokej škole, študuje Business studies, privyrába si ako čašník a býva v podnájme s kamarátmi. Má slovenskú sponzorku, ktorá je odmalička jeho súputníčkou a vďaka ktorej to isto dotiahne ďaleko.

Ram Tamang, 20 rokov, brat Bishanta Tamanga, býva v podnájmes kamarátmi, práve končí 12. triedu na Computer Academy, zháňa sponzora na vyrovnanie dlhu v škole aby mohol dostať vysvedčenie a hľadať si prácu v IT sektore.

Pasang Tamang, 18 rokov, končí 12 triedu a hľadá sponzora na ďalšie štuúdium. Býva s bratom Davidom a jeho priateľkou.


Naše dospelé deti, ktoré sme úspešne doviedli do samostatnosti

David Tamang, 24 rokov, práve skončil univerzitu, hľadá si prácu v banke a privyrába si u Dorotky v cestovke ako šerpa. Býva so sestrou Pasang a priateľkou. Naše prvé, samostatné dospelé dieťa.

Laxmi Dhakal, 23 rokov, študuje 2. ročník na univerzite, býva sama na podnájme, fotí, privyrába si retušovaním fotiek, píše a je tvorivá a hľadá si job ako fotografka. Naša najšikovnejšia a najzodpovednejšia dievčina 🙂

Mingmar Tamang, 22 rokov, študuje 2.ročník na univerzite, privyrába si ako učiteľka na základnej škole, býva sama v podnájme. Sestra Dawu Tamanga

Dawa Tamang, 24 rokov, býva sám v podnájme, vyštudoval jednu z najlepších univerzít na ekonómiu, sakončil ako bakalár a momentálne hľadá možnosť ako ísť študovať do zahraničia – buď Nemecka alebo Dánska na Magistra. Brat Mingmar Tamang.

Durga Dahal, 23 rokov, nemá dokončenú strednú školu lebo sa predčasne vydala, po 3 rokoch manželstva s plačom ušla od násilníka, Teraz žije s kamarátkami v podnájme, privyrába si retušovaním fotiek, do čoho ju zaučila naša Laxmi a hľadá si prácu ako nechtová dizajnérka, na čo si spravila kurz.

Shrijana Bhujel, 23 rokov, rozhodla sa prerušiť štúdium na vysokej škole a radšej sa venovať svojmu snu – chce byť pekárkou. Momentálne si robí pekársky kurz a sníva o vlastnej pekárni. Býva sama v podnájme.

Pema Tamang, 24 rokov, sestra Bishanta a Rama, žije a študuje v Japonsku na vysokej škole, čo si šikovne vybavila a zariadila celkom sama.

Sarita Bhujel, 24 rokov, šťastne vydatá mamička v domácnosti. Sestra Shrijany.

Bijita Nepali, 24 rokov, čašníčka v Indii, sestra Sujita a Lisy

Lisa Nepali, 19 rokov, mamička v domácnosti, sestra Sujita a Bijity

Sushila Tamang, 24 rokov, robí čašníčku v Indii